Кандидат в Президенти України Валентин Наливайченко озвучив свою програму тернопільським журналістам

Лідер партії “Громадсько-політичний Рух Валентина Наливайченка “Справедливість” Валентин Наливайченко кандидат у Президенти України з 3 січня 2019 року – шостий офіційно зареєстрований претендент на пост глави держави. Під час передвиборчого туру зустрівся з представниками ЗМІ у Тернополі. Що таке “справедливість” на думку кандидата – почули тернопільські журналісти.
Колишній голова СБУ планує навести порядок в країні, найперша задача, прописана в його програмі – відновлення миру в державі та повернення усіх заручників та військовополонених, організація пошуку зниклих безвісти. Досвід у Валентина Наливайченка є, адже будучи керівником служби СБУ повертав людей із полону, за словами кандидата “Центр звільнення заручників” допоміг поверненню 2615 полонених українців. Учасникам АТО з Тернопільщини, сім’ям та родичам, кандидат обіцяє адресну допомогу у разі потреби із гуманітарного міжнародного фонду, якого ще не існує. Мир в Україні Валентин Наливайченко пов’язує з “деокупацією” країни – для чого у разі перемоги у виборах, кандидат зусилля країни  направить на укріплення обороноздатності країни та продовжить торувати шлях України у НАТО.
Кандидат планує повернути гроші з закордонних рахунків корупціонерів при владі та направити їх на розвиток країни, але будувати дороги та відновлювати виробництво буде рахунок іноземних інвестицій. Журналісти почули, що Валентин Наливайченко планує для реалізації своїх ідей використовувати зв’язки з іноземними надійними партнерами.
Децентралізація також в полі зору кандидата – є обіцянки і для громад, наприклад, віддати в розпоряжатися і володіння не тільки землю, а і надра громадам. Хоча в Кодексі України про надра від 31.08.1994 р. в ст. 4 передбачено, що надра є виключною власністю народу України і надаються тільки у користування. У зв’язку з цим використання надр можливе тільки на праві користування, а на праві власності використання корисних властивостей надр не здійснюється . Для реалізації такої пропозиції Президенту знадобиться внести суттєві зміни в існуюче законодавство та провести ці зміни через парламент.
Разом з Валентином Наливайченко на зустрічі були керівник штабу Руху «Справедливість» Руслан Колєсніков та голова обласної організації партії Валентина Наливайченка «Справедливість» Петро Мандзій.
Втілювати у життя “Національний план дій” Валентин Наливайченко також, як і більшість кандидатів на посаду Президента України, планує з першого дня роботи на посаді Президента.
 

Репортер: Олена Мудра

 

контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується
міжнародною організацією Internews.