Громадський омбудсмен з захисту виборчих прав буде контролювати вибори на Тернопільщині

Громадський омбудсмен з захисту виборчих прав Ольга Мазаєва буде контролювати вибори на Тернопільщині та реагувати на звернення громадян, пов’язані з виборами. Також у її обов’язки входить контролювати діяльність органів виконавчої влади і посадових осіб, які мають фіксувати адміністративні правопорушення, вести судові справи, які пов’язані з порушенням “Закону України про вибори Президента”.
Громадський омбудсмен з захисту виборчих прав Ольга Мазаєва за освітою юрист, співпрацює з громадською мережою “Опора”. За словами Ольги Мазаєвої, усього в Україні є 25 омбудсменів у кожній області – це новий вид діяльності, омбудсмени  мають на меті повернути віру людей у чесні і прозорі вибори, не дати порушникам уникнути відповідальності за протизаконні дії під час виборчого процесу, адже за порушення виборчого законодавства передбачена кримінальна відповідальність та позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Щоби мінімізувати порушення, громадські омбудсмени співпрацюють з усіма правоохоронними органами та з усіма сторонами виборчого процесу, а також налагоджують зв’язки з громадскісттю. У їх компетентність входить донести інформацію до людей, про те, які дії під час виборів можуть привести до кримінальної відповідальності. 
Посадова особа омбудсмен або представник (саме так перекладається зі шведської омбудсмен) має контролювати дотримання законних прав та інтересів громадян в діяльності органів виконачої влади і посадових осіб. Понад 100 країн світу мають посади омбудсменів.  Така практика розпочата у Швеції у 1809 році.  У 1959 pоці учасники конференції Організації Об’єднаних Націй (ООН)  висловили пропозицію поширити цей інститут на всі держави світу. 

Репортер: Олена Мудра

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.