Голосування не за місцем прописки

Не всі мають можливість в день виборів знаходитися за місцем своєї реєстрації (прописки). Але в громадянина України в такій ситуації  є можливість проголосувати. Спочатку людина має перевірити себе у списку виборців. Потім слід звернутися до Відділу ведення державного реєстру виборців – або за місцем прописки, або за новим місцем голосування. Виборець подає паспорт, копії сторінок паспорта, заяву із вказаною бажаною дільницею голосування чи бажаною адресою голосування. Також він подає якийсь підтверджувальний документ – довідку з місця роботи, з місця лікування, навчання тощо. У результаті, людина отримує посвідчення, з яким в день виборів (і з паспортом) вона може сміливо йти голосувати на новому місці.

Краще це зробити заздалегідь, поки немає черг. Кінцевий термін подачі такої заяви – 25 березня. Станом на сьогодні про своє бажання змінити місце голосування заявило біля 23 тисяч українських громадян.

Під час другого туру всю цю процедуру слід повторити з самого початку.

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.