Брифінг коаліції ГО «За прозорі та чесні вибори» в Тернопільському прес-клубі

     3 липня в Тернопільському прес-клубі відбулась прес-конференція ТО “Нівроку” та коаліції громадських організацій «За прозорі та чесні вибори» з нагоди початку громадського моніторингу перебігу виборчої кампанії до Верховної Ради в Тернопільській області.

     Гостями брифінгу виступили Олександр Домбровський – керівник проекту «Залучення молоді до активної участі у президентських та парламентських виборах України 2019 р. та запобіганню порушень виборчого законодавства в Тернопільській області» та Іван Марчук – координатор коаліції «За прозорі та чесні вибори».

     Моніторинг за виборчою кампанією по Тернопільській області дана коаліція ГО «За прозорі та чесні вибори» проводить вже не вперше – біля 50 спостерігачів було задіяно ними весною 2019 року на президентських виборах.

     На цих дочасних парламентських виборах відбулись деякі зміни, каже  Олександр Домбровський. Адже дехто (наприклад, кандидат в депутати Іван Сорокаліт з «Сили людей») пішов в політику, і їхнє членство, як спостерігачів, призупинено.

     На цих виборах знов буде діяти 5 груп спостерігачів на 5 виборчих округах Тернопільської області. В день виборів вони працюватимуть цілодобово. А в групі «За прозорі та чесні вибори» у фейсбуці оперативно висвітлюватимуть хід подій в цей день голосування.

     Іван Марчук нагадав, що згідно виборчого законодавства не можна проводити передвиборчу рекламу кандидатів і партій під час масових заходів, які проводяться за наші бюджетні кошти. Також він зазначив, що на сьогоднішній день порушень є не так багато, адже виборча кампанія розпочалась зовсім недавно.

     Організатори пресконференції запросили всіх бажаючих долучатися до їхнього проекту для спостереження за виборами 21 липня. І запевнили, що діяльність їхньої коаліції ГО «За прозорі та чесні вибори» на цьому не закінчується. Попереду Україну чекають місцеві вибори. Але це буде вже восени наступного року.

 

Журналіст: Галина Жук

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.