Публікації
09:31
14 Червня
611

Всесвітній день донора: в Тернополі провели акцію «Ми усі однієї крові»

Публікації

У неділю, 13 червня, тернополяни долучилися до спільної донації «Ми усі однієї крові». Захід відбувся з нагоди Всесвітнього дня донора, який щороку відзначають 14-го червня. Акцію провели тернопільська ГО «Я ДОНОР».

У Тернополі подібний захід відбувся вперше. Метою організаторів акції було пoпуляризувати необхідність безoплатнoгo дoнoрства крoві у місті та oбласті.

Протягом чотирьох годин в тернопільському центрі служби крові охочі долучались до спільної донації. Перед здачею крові потенційних донорів оглядали лікарі та робили аналіз на групу і резус-фактор.

«Чимало людей просили перенести акцію у вихідний день, тому ми вирішили провести спільну донацію 13-го червня. Попередньою локацією мав бути Театральний майдан, але через погодні умови ми вирішили не ризикувати, тож захід відбувся у Тернопільському центрі служби крові. Відверто, був страх, що ніхто не прийде, але дарма хвилювалися. До спільної донації долучилася 31 людина, від чого ми і щасливі», – поділився співзасновник ГО «Я ДОНОР» Олександр Хома.

В сумі організатори зібрали майже 14 літрів крові, які будуть спрямовані на потреби Тернопільського обласного центру переливання крові та Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина».

Авторка: Юлія Пацкаль

На фото: авторка матеріалу Юлія Пацкаль долучилася до акції «Ми усі однієї крові» та стала донором крові