Публікації
12:35
9 Липня
287

Власники городів будуть змушені платити податки

Публікації

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт №5600, який повинен внести зміни до Податкового кодексу. Зокрема, народні обранці збираються зменшити розмір ділянок для ведення особистого господарства.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Зараз за законом можна володіти ділянкою до 2 га, вирощувати продукцію, продавати її й не платити податків. Новим же законопроєктом площу неоподатковуваної ділянки хочуть обмежити до 50 соток, а платити податок будуть усі незалежно від того, чи продають вони продукцію або ж ростять для особистих потреб.

Як буде працювати податок?

Згідно зі змінами, які пропонує закон №5600, встановлюється мінімальне податкове зобов’язання для власників ділянок понад 50 соток, які ведуть на них особисте господарство. За кожен гектар понад цю норму громадянам хочуть встановити податок – 5% від його оціночної вартості.

Як розповідає доцент Київської школи економіки, експерт із земельних питань Олег Нів’євський, у середньому цей податок буде приблизно 1500 грн з гектара. Сума – нефіксована і буде залежати від регіону. Умовно, на Полтавщині це може бути і 2000 грн, в західних областях України – істотно менше.

«З кожного гектара понад 50 соток буде стягуватися мінімальне податкове зобов’язання в місцевий бюджет, – роз’яснює Нів’євський.

– У середньому ви повинні будете сплатити щонайменше 1500 грн. Але якщо ви вже платите інші податки, наприклад, податок на землю (300 грн), то ця сума буде відніматися з мінімального податкового зобов’язання та доплатити вам потрібно буде тільки різницю – 1200 грн».

Теги податок