Публікації
16:42
6 Грудня
304

Вісім областей України та Київ виходять з «червоної» зони

Публікації

З опівночі 7 грудня вісім областей України та столиця покидають «червону» зону епіднебезпеки. Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 6 грудня.

Про це у своєму телеграм-каналі написав міністр Кабміну Олег Немчінов.

«За результатами Державна комісія вирішила скасувати з 00 години 00 хвилин 7 грудня 2021 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей та міста Києва», – написав Немчінов.

Також нагадаємо, що з 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину, які уряд ухвалив минулого тижня. Торкнуться вони у першу чергу невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські заклади на «жовтому» рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ – «жовтий» COVID-сертифікат чи довідку 063/о.

Для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. Водночас для відвідування громадських закладів можна буде використовувати і негативний тест, який чинний 72 години, або альтернативний документ — COVID-сертифікат про одужання.

Таким чином, на «жовтому» рівні епіднебезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має одного з перелічених документів.

Станом на ранок 6 грудня, за даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні лише Полтавська область була в «помаранчевій» епідзоні, в «жовтій» – п’ять областей: Закарпатська, Кіровоградська, Тернопільська, Харківська та Чернівецька. Решта були «червоними».

Теги COVID-19