Правду кажучи
14:03
30 Червня

Як «поранена під час обстрілів дівчинка з Миколаєва» виявилася жителькою Тернопільщини, яка впала з велосипеда

Правду кажучи

Вірусне відео, на якому дівчинка співає «Ще не вмерла Україна», поки їй перебинтовують травмовану ногу, облетіло чи не всі соцмережі, зібравши тисячі вподобайок. Однак дитина  виявилася зовсім не з Миколаєва, а з Тернопільщини, і травму отримала не після обстрілу, а … катаючись на велосипеді.

Чому криво реалізовані благі наміри під час війни шкодять Україні та українцям, пояснюємо.

Отож, 29 червня вірусне відео розлетілося не лише соцмережами, а й новинними ресурсами. Наприклад, новину з цього зробив 24 канал. Мовляв, дитина постраждала після обстрілу Миколаєва, але мужньо терпить біль, співаючи гімн України. Опинилося воно навіть на фейсбук-сторінці посольства України в Грузії, де зібрало понадо 19 тисяч реакцій та понад 174 тисячі переглядів.

 


Спростовувати неправду вирішила мама самої дівчинки. Родина насправді з міста Кременець, що на Тернопільщині.

«Друзі, наша красунька Єлизавета Комаревич – справжня зірка! Але сьогодні нечесні дяді і тьоті у соцмережах видали її, як дівчинку з Миколаєва, що врятувалася від обстрілів і співає Гімн… Гімн Єлизаветка співала дійсно круто, її боліла ніжка, бо підвів велосипед…буває! А вона мужньо зносила травматологічну процедуру! Але вона наша і ми всі її полюбили, підтримуємо і хочемо, щоб дитинство було веселковим, у мирній Україні, у неї і у всіх-всіх діток. “Червону калину” у Єлизаветиному виконанні я думала поставити у стрічку завтра! Але зараз саме час! ТРАВМА НА ВЕЛОСИПЕДІ!!!», – йдеться в описі до спростування, яке жінка опублікувала у тіктоці. У коментарях вона чітко пояснює: дитина впала з велосипеда.

У профілі є ще одне відео з Єлизаветою, там вона співає «Ой, у лузі…». Тобто, це справді одна й та ж дитина.

@oh_romana1234Друзі, наша красунька Єлизавета Комаревич – справжня зірка!Але сьогодні нечесні дяді і тьоті у соцмережах видали її, як дівчинку з Миколаєва, що врятувалася від обстрілів і співає Гімн… Гімн Єлизаветка співала дійсно круто, її боліла ніжка, бо підвів велосипед…буває! А вона мужньо зносила травматологічну процедуру! Але вона наша і ми всі її полюбили, підтримуємо і хочемо, щоб дитинство було веселковим, у мирній Україні, у неї і у всіх-всіх діток.”Червону калину” у Єлизаветиному виконанні я думала поставити у стрічку завтра! Але зараз саме час! ТРАВМА НА ВЕЛОСИПЕДІ!!!♬ оригінальний звук – Романа

Про те, що пані Романа – мама Єлизавети, у фейсбуці вказала редакторка-журналістка з Кременця, що на Тернопільщині, Зоя Карпюк. Вона ж, із дозволу мами дівчинки, виклала у соцмережі копію відео зі спростуванням. У коментарях мама Єлизавети пише, що вже й не знає, чи ще буде хоч колись викладати щось у соцмережі. Зрештою, як не крути, але відео для розповсюдження майже всі пабліки взяли без дозволу батьків.

Цей приклад вкотре доводить: перевіряти варто навіть ту інформацію, яка здається нам безневинною і корисною. Натомість ось такі випадки чітко показують: саме відео справді піднімає бойовий дух і вселяє оптимізм, однак неперевірена інформація щодо обставин його фільмування хоч і не перекреслює його значення, та підіграє російській пропаганді, мовляв, українці вигадують міфи і про поранених дітей, і про інші звірства. Хоча вигадувати нічого не потрібно, бо факти говорять самі за себе. Але ось такі «нюанси» нівелюють усю офіційну інформацію.

Нагадуємо, внаслідок обстрілу житлового багатоквартирного будинку в Миколаві 29 червня, загинули 6 людей, а ще 6 отримали поранення. А після влучання російської ракети у ТРЦ у Кременчуці загинули 20 людей.

Єлизаветі ж бажаємо швидкого одужання та чекатимемо нових відео із піснями в її виконанні 🙂

Автор: Ірина Небесна