Відео
10:03
20 Вересня
916

Відзнаками за лікування бійців АТО на Сході України нагородили трьох лікарів Тернополя

Відео

Нагородження трьох медичних працівників міської комунальнальної лікарні швидкої допомоги відбулось сьогодні у Тернополі. Нагороджував лікарів президент Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова (ПДМШ). Отримали відзнаку медики, які провели ротації на Сході України у мобільному шпиталі.
Лікар-анестезіолог Сергій потрапив перший раз у мобільний шпиталь у 2015 році. Тоді ж чоловік був мобілізований у Збройні сили України. Лікар зізнається – умови праці були не легкими.

Сергій Заячківський, лікар- анестезіолог:

В червні місяці 17 року ми попали в донецьку область в Новотроїцьке. Де надавали допомогу пораненим, як пораненим так і хворим військовослужбовцям так і мирному населенню також. Це була покинута хатка, де був розташований медпункт, знаходились лікарі і одночасно поряд з тим була кімната для прийому хворих, не важко хворих, а таких звичайно хворих і місцевого населення. При необхідності, якщо поступав виклик про поранення бійців ми швиденько збирали речі і швиденько сідали у гуманітарну машину і доїжджали і евакуйовували і надавали першу допомогу.

Перший добровольчий мобільний шпиталь працює з грудня 2014 року. Це всеукраїнська мережа. У шпиталі за такий період часу уже встигло попрацювати більше 450-ти медиків з різних областей України.

Генадій Друзенко, співзасновник та президент Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова:

За цей час ми надали допомогу майже 50-ти тисячам військових і цивільних. Працюємо від Луганської до, фактично, Маріуполя, тобто, по всій лінії фронту.Я думаю, що людина, яка добровільно без жодної винагороди і без статусу їде туди і живе в лікарні або, якщо це військова ланка, то разом з військовими без довольства, без пільг, то само-по-собі заслуговує на нагороду.

Як зазначив директор Тернопільської міської комунальнальної лікарні швидкої допомоги – медики повертаються зі Сходу більш кваліфікованими та змужнілими.

Ярослав Чайківський, директор Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

Звичайно, що певні зміни в їхній діяльності і професійній і в їхньому соціальному статусі напевно все таки відбувається. І я і колеги мої ми десь там помічаємо, що вони приїхали змужнілі, але якщо взяти чисто фаховий рівень, то вони приїхали такі більш впевнені

Репортер- Наталя Павлусик
Камера- Дмитро Лехман
Монтаж- Анастасія Цінкевич
“ТМЦ.ІНФО”,20 Вересня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.