Публікації
11:22
16 Січня
225

Відсьогодні друковані ЗМІ в Україні мають видаватися державною мовою

Публікації

Сьогодні, 16 січня набула чинності норма Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», згідно з якою газети та журнали в Україні мають видаватися державною мовою.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на текст законодавчого акту, оприлюднений в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» 16 травня 2019 року.

Відповідно до норм, друковані засоби масової інформації в Україні мають видаватися державною мовою. Вони можуть друкуватись іншими мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видаються державною мовою.

Розповсюдження друкованих ЗМІ, виданих іноземними мовами, за передплатою допускається за умови забезпечення їх засновниками (співзасновниками) можливості передплати в Україні аналогічного видання державною мовою.

Засновники (співзасновники) друкованих ЗМІ зобов’язані виготовляти, публікувати і доставляти обов’язковий примірник документів (номерів, випусків) державною мовою.

Обсяг газет та журналів державною мовою з 16 січня має становити не менше 50% від тих, що продаються у певному місці. Якщо ж у крапці продаватимуть видання іноземною мовою, то обов’язковим стане продаж примірників цієї преси українською.

Водночас вимоги  не поширюються на друковані засоби масової інформації, що видаються винятково кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти українською мовою, та на наукові видання, мова яких визначається статтею 22 відповідного закону.

Теги ЗМІ