Публікації
11:35
30 Жовтня
500

Відповідальність за підробку ковід-сертифікатів планують посилити – Радуцький

Публікації

У вівторок, 2 листопада, Верховна Рада має розглянути, зокрема, закон про посилення кримінальної відповідальності за підробку COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» сказав нардеп, голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

«Порядок денний позачергової сесії на вівторок: постанова про те, що депутати такі самі люди, як і всі, тож повинні мати або COVID-сертифікат або ПЛР-тест; закон 6121, який дозволяє екстрене використання ліків проти COVID-19, як тільки вони з’являться; закон, який вводить електронний реєстр для донорів, для трансплантології. Четвертий закон, який іде в цей день, – це поширення страхування на лікарів які постраждали під час виконання своїх обов’язків від COVID-19, отримали інвалідність або, не дай Боже, померли. Страхова виплата має бути така сама як для державних лікарів, так і для лікарів приватних та комунальних закладів охорони здоров’я. І п’ятий закон – про підвищення в три рази кримінальної відповідальності за підробку сертифікатів вакцинації та ПЛР-тестів», – розповів Радуцький.

Читайте також: «Світить» до 6 років: фейкову «Дію» розробив 21-річний юнак

За його словами, останній законопроєкт передбачає, серед іншого, за багаторазове виготовлення фальсифікованих COVID-документів до 8 років позбавлення волі. «Багаторазове», як пояснив він, у цьому випадку означає виготовлення таких документів два та більше разів.

Як уточнив Радуцький, таке покарання стосується тих, хто фальсифікує документи. Щодо осіб, які користуються підробками, відповідальність також посилять.