Публікації
12:46
25 Жовтня
970

Відповідальність за міжобласні поїздки бусами нестимуть пасажири – Кабмін

Публікації

Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок до 5 пасажирів, покладуть на пасажирів. 

Відповідні зміни до Постанови №1236 внесли під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня, повідомляють в МОЗ.

«Зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів. Стосуються правили як регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях», – йдеться в повідомленні.

Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти, не враховуючи дітей до 14 років (легковим вважають транспорт місткістю до 9 осіб у салоні, разом із водієм – авт.). Водночас, дозволяють більша кількість пасажирів, якщо вони є членами однієї сім’ї.

Водночас, перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів.

Натомість під час перевезень у залізничному та автотранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник. 

Як і раніше, норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх.

Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень.