У парку Національного відродження відбулось віче з руйнуванням парканів

Народне віче «Врятуй парк Національного відродження» 13 червня зібрало людей різного віку, батьків з малими дітьми біля площадки, де вже розпочалось чергове будівництво. Віче мало підняти питання, як зупинити забудову парку. Але через деякий час чоловіки, жінки та діти розпочали руйнувати огорожу навколо будівельної площадки, зайшли у середину та розпочали валити бетонні блоки та арматуру.

Михайло Микус, учасник віче «Врятуй парк Національного відродження»

«Тут мало бути мирне віче проти забудови цього парку, але сьогодні поліція застосувала силу до однієї з наших активісток, штовхали, а тільки що проти тих, хто розбирає цю забудову використали газовий балончик. Ми будемо захищати громаду до кінця, як і обіцяли. Тут забудовують парк під липовими документами і пишуть, що будуть забудовувати тільки 0,6 парку, але вони хочуть забрати ледь не половину. Поки документів справжніх нема вони показують документи чотирнадцятого, шістнадцятого років.

На будівельному майданчику поруч із будиночком сторожів порвані креслення. Дати майже п’ятирічної давності.

Олег Фостяк, архітектор

«Я тримаю в руках документацію, яку тут знайшли на місці, мені її передали, вона на стадії «робочий проект» і називається вона «Готель з закладом громадського харчування по вулиці 15 квітня». Це було замовлено 2012 роком. Підписи тут стоять: головного архітектора проектів Гордія Ігоря Романовича 12-13 роком. Саме креслення називається «Перекриття над підвалом». В принципі тут фактично і є той самий готель, про який нам розказують, що це є академія. Фактично нічого не змінилось. Є два креслення, які доказують, що це готель.

Щоби не допустити забудову парку небайдужі люди об’єднуються через соціальні мережі і вже добивались рішень про зупинку будівництва.

Анастасія, Тернополянка

«Було заборонене будівництво, вони перестали, навіть, копати котлован, але потім вони зробили новий дозвіл, на який ми не встигли зробити заборону і вже досі багато збудували, я дуже проти цього, тому що вони вирубують парк. В мене є діти, якщо вони вирубають до кінця парк, а вони вирубають, де дітям гуляти? Вони пробують нас обманути, водити, як стадо і свої рішення робити. Так не буде, ми зупинимо це, рано чи пізно, ми все рівно доб’ємся правди. Це моя особиста думка, що це іде такий мінімальний геноцид Тернополя, тому що нас тут винищують, нас тут витравлюють, щоб дихати не було чим. Потрібні такі акції, потрібно виходити, потрібно протистояти владі.

Людмила, Тернополянка

«Парк Національного відродження, ви тільки вдумайтесь – Національного відродження, подивіться, яке відродження, що ми маємо, будують, хто що захоче, той то і будує, от і все. Парк, парк, можна зробити танцювальну площадку, гарну під накриттям, яка колись тут була.

Ініціаторів забудови на місці не було, натомість було багато представників поліції та охоронців. Для того, щоби надавати дозвільні документи на будівництва у паркових зонах, влада міста вносить поправки у плани зонування міста.

Олег Фостяк, архітектор.

«Я брав участь в розробці генерального плану міста Тернополя і планів зонування міста, колись були місцеві зони – це все була зелена зона. Вона була до 14 року, коли прийняли новий план зонування і вже обґрунтовували розміщення тут готелю тим, що прийнято рішення міської ради в 12 році. Але до 14 року жодної документації, що це не парк не було, то б то це рішення було прийнято на підставі висновку, який сфальшували спеціально, щоб збудувати тут готель. Ми підняли документи – фактично планується вирізка парку вздовж вулиці 15 квітня, так само в 18 році внесли зміни в план зонування і по вулиці, де є перетин по вулиці Злуки і Вербицького. Там мала бути стоянка, зараз вони поміняли, навіть громадських слухань там не потрібно буде, то б то сам міський архітектор зможе, що захоче ,то і дозволити там будувати, а всюди мали бути громадські слухання, а їх не було.

Чи зможуть тернополяни захистити свої парки? Адже доки одні протестують – другі оплачують будівництва багатоповерхівок просто у зелених зонах.

Репортер Олена Мудра
Камера – Дмитро Лехман
Начитка -Тетяна Муран
Відеомонтаж – Віталій Цицура
«ТМЦ.ІНФО», 14 червня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.