Тернополяни можуть інфікуватися небезпечною хворобою

Близько 30 випадків укусів кліщами щоденно реєструють у Тернопільській області. Небезпечні укуси кліщів тим, що можуть інфікувати хворобою Лайма. Вже зараз у області зафіксовано 13 підтверджених таких випадків і можливість інфікуватись у жителів нашого регіону – досить висока.

Володимир Паничев, заступник директора з дослідження біологічних факторів ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Розпізнати хворобу Лайма дуже легко: на тілі через деякий час з’являється почервоніння у вигляді кільця. Недоліковане захворювання може перейти в хронічну форму, часто стаючи причиною паралічу та інвалідності.

Світлана Сніцаренко, лікар-інфекціоніст інфекційного відділення КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги»

Сам укус кліща є безболісним, адже у його слині містяться знеболюючі ферменти. Тому, люди помічають паразитів, коли ті вже нап’ються крові. При цьому, кліщі присмоктуються не на всіх ділянках тіла.

Володимир Паничев, заступник директора з дослідження біологічних факторів ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Найчастіше укуси трапляються у лісах, парках, дачах, присадибних ділянках та прибудинкових територіях. Принести кліща додому можуть і домашні улюбленці. У Тернополі найбезпечнішим є парк Шевченку, найбільше кліщів фіксують у Кутківецькому лісі. «Пік» нападу кліщів спеціалісти очікують у червні.

Надія Годована, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Спеціалісти не радять чекати, поки кліщ відпаде сам. Чим довше він смокче кров, тим більше борелій може передати. Тим більше, що носіями цих бактерій є не лише дорослі кліщі, а всі фази його розвитку, в тому числі личинки. Тож, якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до медичного закладу.

Читайте також: Зрізати чи не зрізати: на вулиці Галицькій люди не можуть поділити вербу

Репортер – Світлана Величко
Камера – Віталій Цицура
Монтаж – Віталій Фіголь
«ТМЦ.ІНФО», 5 червня 2019 р.

Теги: