Редактори семи областей України приїжджали в Кременецьку редакцію за досвідом

У Кременці відбувся виїзний практикум по обміну досвідом реформування для редакторів районних газетТернопільської, Чернігівської, Харківської, Дніпропетровської, Житомирської, Сумської та Волинської областей. На прикладі свого видання директоркаінформаційного центру “Діалог” Вікторія Іваницька розповіла, як проходив процес роздержавлення та налагодження самостійної діяльності, які проблеми виникали в редакції та як вони вирішувались, про сьогоднішні успіхи та перспективи.

Вікторія Іваницька,директорка ТОВ Інформаційний центр “Діалог”, редакторка газети «Діалог» та сайту “Кременець CITY”:

Ми вже рік маємо свідоцтво про приватне товариство, і за цей час я не можу похвалитися високими прибутками. Ми можемо утримати редакцію, можемо виплатити заробітню плату та комунальні послуги і навіть хочемо зробити дещо для ремонту. Це вже говорить про те, що працюємо ми недаремно. Всі кроки, які ми зробили вони є правильними, не потрібно боятися, потрібно працювати

Організатором заходу був Тернопільський прес-клуб, який очолює Анжела Кардинал.

Анжела Кардинал, голова «Тернопільського прес-клубу»:

Сьогоднішній захід створений для обміну досвідом, живим спілкуванням редакторів семи областях України про те як вони йдуть цією дорогою , в кого, що вдалося, в кого щось ще не завершено. Станом на сьогодні в Кременці існує газета “Діалог”, яка вже рік вправно працює, може жити, може заробляти на рекламі. Вона є прикладом незалежної газети, яка в маленькому містечку гарно і вправно працює

Своїм досвідом поділилася під час семінару-практикуму і редакторка районної газети з Тернопільської області “Новини Шумщини” Алла Омельчук. Діяльність її видання – яскраве підтвердження того, що і в маленькому віддаленому райцентрі можна успішновипускати незалежне видання.

Алла Омельчук, директорка ТОВ Інформаційний центр “Новини Шумщини”:

Були звичайно моменти з документами, з реєстрацією. Вони виникали , тому що всі робили це вперше і всі боялися ці перші кроки зробити, дивилися одні на одних , хто перший запустить , як це буде і тоді вже на досвіді інші робили

Ми також поцікавилися думками керівників газет, які знаходяться ще в процесі роздержавлення. Зокрема, якою їм бачиться перспектива колишніх комунальних газет ?

Катерина Гавриш, редакторка газети:

Я вважаю, що реформування прекрасна ідея, головне , щоб вона втілювалась поступово і продумано. Наразі я продуманості не бачу. Завжди вважалось, що ЗМІ, періодична преса і листоноші повинні бути друзями, партнерами та рівнозначними. Наразі я цього не бачу , ці реформи, пілотний цей проект, який проводить укрпошта сьогодні, я вважаю це абсолютно неприйнятним взагалі для газетярів , це геноцид преси.

Анжела Кардинал, голова «Тернопільського прес-клубу»:

Увага! Для усіх зацікавлених повідомляємо, що продовжує діяти телефонна лінія безкоштовних юридичних консультацій з питань роздержавлення ЗМІ. Кожного четверга, з 9.00 до 13.00, їх безкоштовно надає юрист проекту Ігор Федоренко. Номер телефону – 099-986-69-66. 

Репортер- Ірина Ковальчик

Камера- Віталій Цицура

Монтаж- Анастасія Цінкевич “ТМЦ.ІНФО”, 31 липня 2018 року

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.

Теги: