Несподівані цифри: скільки насправді українців підтримали Зеленського та Порошенка?

25 і 75. Саме так себе позиціонують прихильники екс-президента Петра Порошенка і нового Глави держави Володимира Зеленського у соцмережах. Адже приблизно саме таким чином, згідно із даними ЦВК, розділилася підтримка виборців за двох кандидатів у Президенти.

Проте насправді ні Зеленський, ні Порошенко не мають такої підтримки українців. Щоб це підтвердити, варто лише трохи глибше дослідити цифри.

Отож, згідно із даними ЦВК, на президентських виборах Зеленський набрав більше 73% голосів українців, а Порошенко – понад 24 %. Однак, ці дані – це не абсолютні числа, а лише відсоток тих, хто проголосував. А на вибори, нагадаємо, не з’явилися майже 38% виборців. А це, на хвилиночку, не десятки і не тисячі громадян, а більше, ніж 10 мільйонів українців. Для розуміння – це вдвічі більше, ніж проголосували за Порошенка. І не набагато менше, ніж проголосували за Зеленського.

Тож, якщо враховувати лише тих людей, які прийшли на вибори, то в реальності Порошенка підтримали лише понад 15% українців, а переможець виборів отримав трохи більше 45 %. А 45 – це аж ніяк не 75. Відчуваєте різницю? Вона в мільйони голосів.

Те саме можна сказати і про твердження, що такої великої підтримки, як у Володимира Зеленського, не було у жодного попереднього Президента України. Але все змінюється, якщо дивитися не на відсоток виборців, а на кількість тих, хто голосував.

Так, Зеленському віддали свій голос близько 13,5 млн українців. І це – лише четверте місце за рівнем підтримки президентів за всю історію незалежності України.

Найбільше голосів у 1991 році отримав Леонід Кравчук. Тоді його захотіли бачити президентом понад 19,6 млн тих, хто проголосував, або 61,6% від усіх виборців. Другим за популярністю був Леонід Кучма, якого в 1999 році підтримали понад 15,87 млн ​​українців, або 56,2% виборців. Третім – Віктор Ющенко, за якого в 2004 році віддали свої голоси понад 15,11 млн українців, або 52% виборців.

Репортер – Світлана Величко
Камера – Віталій Цицура
Інфографіка, монтаж – Віталій Фіголь
«ТМЦ.ІНФО», 3 липня 2019 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine

Теги: