“Ми громада!”, села Тернопільщини прагнуть об ’єднатись

Створення Підгородянської, Білецької, Великобірської та Великоберезовицької об ’єднаних територіальних громад обговорювалось на засіданні постійної комісії обласної ради з питань децентралізації та адміністративно-територіальної реформи,  архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.

Надія Тищук, директор школи села Великий Глибочок

“Як ви плануєте спроможність громади до якої ще добавиться більше як 10 тисяч чоловік? На сьогоднішній день за всіма підрахунками, я не фінансист, я вчитель, але за всіма підрахунками, які нам роблять всі економісти, на одного жителя тої громади яка буде створена перепадає 2600.Будемо говорити так, для нас не принципово де і з яким центром вона створиться, де вирішить більшість сіл там вона і створиться тому що виходить 2800, це також спроможна громада. Коли створювались Гаї там була базова 2600.”

Для прийняття остаточного рішення щодо створення громад постійній комісії невистачило необхідної кількості голосів.

Також обговорювалось питання щодо ремонту дороги Порохова-Космирин на ділянці до с. Стінка Бучацького району.

Володимир Шашкін  , начальник управління розвитку інфраструктури та дорожнього господарства Тернопільської ОДА

“З цих доріг, які були в переліку даного митного експеременту всі вони зменшились по доходній частині митниці, по виконанню та вложенню гривні в ці кілометри. Звернення були від 3 сіл по протяжності, цієї дороги Порохова- Космирин.Виконано було роботу замість 17 мільйонів на 14 мільйонів 100 метрів”

Репортер – Ірина Ковальчик

Камера,монтаж– Віталій

«ТМЦ.ІНФО», 29 травня 2018 року

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.