Глядачі фільму «Тарас Повернення» поділились своїми враженнями

Майже триста глядачів прийшли у «Палац Кіно» на показ фільму «Тарас. Повернення» про історію перебування у засланні в Новопетрівській фортеці на Мангистау Тараса Шевченка.

Олександр Денисенко, режисер фільму «Тарас. Повернення», кінодраматург, письменник

Володимир Філіпов, продюсер фільму «Тарас. Повернення», м. Київ

Сценарій фільму «Тарас. Прощання у пустелі» отримав перемогу у конкурсі сценаріїв у 2012 році до 200 – літнього ювілею від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, але зйомки не розпочались.

Олександр Денисенко, режисер фільму «Тарас. Повернення», кінодраматург, письменник

Екранізувати фільм за підтримкою Держкіно України та за гроші меценатів змогли тільки після революції Гідності. І хоча картина була готова у 2017 році, перші покази картини «Тарас. Повернення» в Україні відбулись тільки через два роки у 205 річницю Кобзаря. Подію у Тернополі відзначили маркою та спец погашенням конвертів з марками.
Показ фільму був раптово перерваний – у кінотеатрі згасло світло. Режисер фільму Олександр Денисенко не був тим здивований, адже і під час зйомок фільму про Тараса Шевченка у Казахстані також відбувались різні дивні події.

Олександр Денисенко, режисер фільму «Тарас. Повернення», кінодраматург, письменник

Про деталі зйомки фільму, заснованого на реальних подіях, режисер розповідав, освітлений тільки ліхтарем Тернопільського медіа центру. Глядачі після завершення кінострічки спілкувались з автором фільму режисером Олександром Денисенко, брали на згадку автографи, а також поділились своїми враженнями.

Тарас Москаленко, психолог, режисер, м. Київ

Іван Кушнір, співак, поет, с. Яблунів

Надія, тернополянка

Ольга Спільниченко, хімік

Жанна, тернополянка

Іван Осадчук, архітектор

Олег Мудрий, тернополянин

Усього за два тижня в Україні відбудуться вибори Президента України і питання вибору активної життєвої позиції, як ніколи актуально. Тарас Шевченко і у засланні був сином свого народу, проживши усього сорок сім років залишив українцям приклад справжньої любові до України.
Допрем’єрний показ фільму «Тарас. Повернення» відбувся за сприянням Тернопільської кіно комісії.

Репортер – Олена Мудра
Камера, монтаж – Віталій Цицура
“ТМЦ.ІНФО”, 16 березня 2019 року

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.

Теги: