Публікації
16:10
22 Червня
550

«Від колорадського жука нічого не знайшли, а від «ковіду» – ліки»: що українці думають про вакцину?

Публікації

Попри те, що в Україні вже чотири місяці триває вакцинація від коронавірусу, ставлення до цього процесу досить залишається неоднозначним. Я розпитала у своїх знайомих, як вони ставляться до щеплення.

Почула різні відгуки: хтось вважає, що потрібно вакцинуватися, а хтось – категорично проти.

«Я вакцинувався, оскільки через тиждень їду в Україну. Так сталось, що моєму татові після інсульту порекомендували вакцинуватися Pfizer’ом, після чого у мене з’явилась довіра до цієї вакцини.  Стосовно того, що говорять у ЗМІ та соцмережах, то, думаю, що це – чергова маніпуляція, яка пішла з Росії», – говорить Дмитро.

«А я – проти вакцини. Має багато знайомих серед лікарів,  які стверджують, що вакцина – погана, скільки б влада не стверджувала, що вона хороша і тд.  У мене є інформація, що використовують одну вакцину для простих людей, іншу – для військових, а ще іншу –  для себе, – стверджує  тернополянка, яка побажала не називати своє ім’я у ЗМІ.

«Багато людей говорять різне, я не знаю кому вірити :у ЗМІ пишуть, що вакцинуватися то погано, то добре.  Поки що я просто спостерігаю за ситуацією», – ділитися Володимир, 29 років.

«Я досить легко переніс «корону», тож наважитися на вакцину було неважко. Тим паче мої знайомі та друзі вже вакцинувалися і в них все було добре», – розповів  Костянтин.

«Вакцина, якою зараз вакцинують  в Україні та світі, не пройшла повноцінних лабораторних досліджень.  За світовим стандартам препарат має досліджуватися протягом 5 років. І лише потім йому видають належний сертифікат якості, тому я не збираюсь вакцинуватися», – стверджує Анатолій.

«Від колорадського жука нічого не знайшли, а від «ковіду» знайшли ліки»,-  з насмішкою говорить  Юлія.

«Я не те, що негативно ставлюсь до вакцинації, але все ж таки є певна недовіра, бо в кожного різний організм: комусь вона допоможе, комусь зашкодить. На жаль, у мене немає знайомих, які вакцинувалися, але в ЗМІ розповсюджують інформацію про побічні ефекти саме індійської вакцини, а це, у свою чергу,  викликає недовіру в суспільстві», – ділиться пенсіонерка Катерина.

«Я проти вакцини, тому що маю багато знайомих, які вакцинувалися і по них видно, що щось з ними не так. Вони розповідали, що маютьголовні болі, нестабільний психічний стан. Вони не дуже раді, що вакцинувалися. Я вважаю, той, хто перехворів, вже  має імунітет і може обійтися без вакцини», –  стверджує Марія, 40 років.

«Нам в село привезли вакцину,  але ніхто не наважився щепитися, оскільки медики не говорили назву вакцини, а просто заявляли: «скажемо після вакцинації». Після такого ти ставишся ще більше з недовірою до вакцин проти «ковіду», – розповідає Світлана.

«Негативно ставлюся до вакцинації, у мене є суттєві сумніви у ефективності препаратів. Наскільки в принципі може бути довготривалою дія вакцини, якщо у вірусу різні штами? Окрім того, її дуже швидко розробили, за пришвидшеною схемою, а в схожій ситуації, коли різні штами, це недобре. До того ж до грипу десятки років не можуть розробити ефективної вакцини, а тут йдеться про новий вірус», – говорить Іван.

Марія Федорів