Публікації
14:10
28 Травня
227

Від 1 червня вантажівкам буде заборонено рух державними дорогами у спеку

Публікації

В Україні з 1 червня великоваговим автомобілям буде заборонено рух дорогами державного значення у спеку

Про це у Facebook повідомила пресслужба Укравтодору.

За інформацією відомства, заборона стосуватиметься транспортних засобів фактична маса яких понад 24 тонни і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн. Рух обмежуватиметься у денну пору доби при температурних показниках повітря вище +28 градусів за Цельсієм.

У пресслужбі зазначили, що у випадку обмеження руху водіям вантажівок рекомендується перечекати спекотний період на майданчиках для тимчасової стоянки автотранспорту в смугах відведення автомобільних доріг та біля об’єктів дорожнього сервісу. Знайти такі стоянки можна за допомогою Google мапи. Також водії зможуть скористатися TIR-паркінгом, розташування яких також можна знайти на мапі.

При цьому винятком є вантажівки, які здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

У пресслужбі зазначили, що сезонні обмеження руху великовагових автомобілів у денну пору вводяться щороку на початку літа для збереження доріг загального користування. На автомобільних дорогах загального користування державного значення встановлено відповідні заборонні дорожні знаки та інформаційні щити. Про застосування обмежень та місць розміщення тимчасових майданчиків поінформовано дотичні центральні органи виконавчої влади та асоціації автомобільних перевізників.

В Укравтодорі додали, що дотримання водіями вантажних засобів сезонних обмежень та вагових параметрів перевірятимуть територіальні підрозділи Укртрансбезпеки та області підрозділи Національної поліції України.