Публікації
16:43
8 Липня

Верховна Рада ухвалила закон про обов’язкове страхування журналістів, які працюють в зоні бойових дій

Публікації

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає нові вимоги до медіа у питаннях роботи журналістів на фронті. Зокрема, ЗМІ зобов’язані забезпечувати своїх працівників засобами захисту від уражень вогнепальної зброї, осколкових уражень, а також медичними аптечками.

Про це «Детектору медіа» повідомила народна депутатка Тетяна Циба.

Закон передбачає також обов’язкове страхування журналістів за рахунок роботодавця на випадок поранень під час висвітлення війни та подій на окупованих територіях. У документі йдеться про обумовлену суму одноразової грошової допомоги медійникам у разі поранення. Така допомога буде складати 50 прожиткових мінімумів.

«Перемога в інформаційній війні є запорукою загальної перемоги. Це розуміє ворог. Саме тому з початку повномасштабного вторгнення зафіксовано 413 злочинів проти медіа та журналістів. 33 медійника вбито, у тому числі 8 при виконанні службових обов’язків. 14 – поранено, 15 – зникло без вісти. Ми це також розуміємо. І мусимо максимально захистити медійників, які ризикуючи власним життям, розповідають світу правду», – зазначила Тетяна Циба.