Публікації
12:12
18 Червня
331

Верховна Рада планує заборонити переносити святкові дні на будні

Публікації

Голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова пропонує заборонити переносити святкові дні, що припадають на вихідні, на робочий тиждень. Проект постанови про те, щоб ухвалити відповідні зміни до Трудового кодексу за основу, зареєстрований у Верховній Раді.

 «Надмірна кількість перенесень робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і назагал формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України у світі», – ідеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Також у ній зазначено, що практика перенесення вихідних і робочих днів є типово радянською, а в європейських країнах, як-от Польща, Литва, Чехія, Словаччина, Франція, її немає. Ще одним аргументом авторів документа є те, що шестиденний робочий тиждень порушує норми законодавства про працю та зменшує кількість часу, що працівники проводять зі своїми сім’ями, а 3-4 вихідних поспіль – «знижують трудову мотивацію».

 «Метою законопроекту є узгодження законодавства України із законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів з метою більш ефективної співпраці між країнами та збільшення економічного потенціалу України», – зазначають автори законопроекту.

Додамо, що в Україні на державному рівні встановлено 11 додаткових святкових і неробочих днів на рік.