Публікації
10:34
25 Вересня
332

Вчителів не можуть позбавити зарплати під час дистанційного викладання – МОН

Публікації

Через перехід у «жовту» зону карантинних обмежень уряд оновив умови, зокрема щодо роботи закладів освіти.

Вчителів не можуть позбавляти заробітної плати чи скорочувати її під час дистанційного викладання. Про це заявив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет під час візиту до Маріуполя, повідомляє Радіо Свобода.

Питання виплати заробітних плат унормовано в Кодексі законів про працю та Галузевій угоді між МОН і Профспілкою працівників освіти і науки, – наголосив міністр.

З 23 вересня Україна перейшла у «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Тому уряд оновив карантинні умови, зокрема вони стосуються роботи закладів освіти.

За даними керівників областей, через низькі темпи вакцинації освітян більшість навчальних закладів не готові до проведення звичних уроків у класах.

При «жовтому» рівні відвідування закладів дозволили за умови наявності не менш ніж у 80% працівників закладу освіти документу про вакцинацію.

Якщо в закладі освіти менш ніж 80% таких працівників, то навчання має продовжуватися на дистанційній формі.

Уряд скасував умову про наявність 80% вакцинованого персоналу для закладів дошкільної освіти, 1-4 класів закладів загальної середньої освіти і спеціальних шкіл.

Маленькі діти мають бути максимально залучені в освітній процес, для цього їм треба займатись із викладачами офлайн, тобто відвідувати навчальний заклад. Ми пом’якшуємо вимоги до карантинних обмежень та дозволяємо дитячим садочкам та початковій школі працювати незалежно від рівня епіднебепеки. При цьому ми закликаємо викладачів зробити свідомий вибір та вакцинуватись від COVID-19. Адже якщо в закладі розпочнеться спалах – він буде закритий, – повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.