Публікації
19:17
22 Червня
1480

«Важливо вірити в те, що ти робиш, і в тебе все обов’язково вийде!»

Публікації

На Тернопільщині у селі Стінка живе дівчинка, яка з 13 років пече торти на замовлення. Про  шістнадцятирічну  Марійку Кандюк в селі відгукуються гарно, вона талановита, співає, вірші читає танцює і навіть займається тортами.

«Машу, знаю з дитинства, вона завжди була слухняною дівчинкою, часто ходить в церкву співає в хорі й гарно вчиться, завжди всюди виступає дуже талановита, – із захопленням ділиться односельчанка.

Поки однолітки у її віці «зависають» у своїх смартфонах, та ходять по клубах, Марійка вже відкрила свій невеликий бізнес.

  • Як взагалі до тебе прийшла ідея пекти торти?

– Ще з дитинства, коли мама готувала смачні тістечка, я спостерігала за нею і мені дуже подобався цей процес, а особливо коли вона долучала мене до нього. І так з кожним роком мені хотілося все більше і більше дізнаватися про торти та інші солодощі, і так я сама вирішила почати готувати.

  • Ти проходила  якісь курси чи самоучка?

– Ні, я навчалась сама! Просто дивилась різні майстер-класи на ютубі, а потім повторювала.

  • Не боялася сама  виробляти перші торти?

– Як сьогодні  пам’ятаю, це було в 13 років, тоді було дуже страшно, боялась зробити щось не так, але з часом цей страх пройшов. Завжди страшно коли вперше.

  • Як взагалі наважилась  взяти своє перше замовлення, адже це відповідальність? І що робила коли не виходило?

– Я не одразу почала готувати на замовлення, мені знадобилось 2,5 роки, щоб наважитися на цей великий крок. За цей час я тренувалася та готувала тільки для родини, це було не дуже страшно. А коли почала брати перші замовлення, то, зізнаюсь, що не все виходило так гарно, як хотілося, але я вчилась. І в різних ситуаціях намагалась знайти вихід. А особливо тоді,  коли отримувала термінові замовлення і потрібно було приготувати торт на завтра, а в тебе нічого з інгредієнтів немає.

  • Як ти поєднуєш хобі з навчанням?

– Я навчилась правильно планувати час, це мені дуже допомагає в роботі. Я знаю, що зранку школа, а з обіду можна і взятися за торти. Своїм прикладом я хотіла б показати, що не варто боятися починати те, що давно хочеться зробити й завжди вірити в те, що ти робиш!

Марія Федорів