Публікації
13:23
27 Грудня
281

Вагітних це тех стосується: у Міноборони пояснили про військовий облік жінок окремих професій

Публікації

Вагітних жінок та матерів малолітніх дітей теж братимуть на військовий облік, якщо вони підходять за віком, спеціальністю та станом здоров’я. Проте ще раз наголосили: мова не про призов на службу.

Про це повідомили на офіційній сторінці Головного управління розвідки Міноборони у фейсбуці.

Чи призиватимуть на військову службу жінок?

Взяття на військовий облік – це не призов на службу. На життя українок ці законодавчі зміни зараз не вплинуть, а до кінця 2022 року може постати необхідність стати на облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання. Протягом 2022 року не варто очікувати якихось проблем. У подальшому за ухилення від військового обліку, як і для чоловіків, після попередження з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, передбачено штрафи.

За яких обставин призиватимуть жінок на військову службу?

Жінки, що перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. У мирний час жінки можуть бути призвані на військову службу та службу у військовому резерві тільки у добровільному порядку (за контрактом).Як діють ці норми при зміні професії, вагітності, вихованні неповнолітніх дітей?

Як діють ці норми при зміні професії, вагітності, вихованні неповнолітніх дітей?

При зміні професії потрібно буде інформувати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, що дозволить краще відслідковувати наявні людські ресурси.

Читайте також: Військовий облік для жінок: що варто знати 

Вагітні жінки та/або з малолітніми дітьми теж беруться на військовий облік. Як і у випадку чоловіків, у ТЦК та СП для жінок враховуватиметься стан здоров’я людини та її сімейні обставини.