Публікації
10:20
18 Липня
385

В ЗСУ зʼявиться уніфікована жіноча військова форма

Публікації

У жінок, які служать в армії Збройних Сил України, зʼявиться уніфікована жіноча військова форма.

Про це повідомляє BBC News Україна з посиланням на Міноборони.

Розробкою форми займаються дві ініціативні групи волонтерів.

У відомстві розповіли, що перша — група волонтерів за підтримки офісу президента в рамках проєкту першої леді “Безбар’єрність”. Друга — на чолі з депутаткою Київради Іриною Никорак — Arm Women Now. З

Волонтерів попросили проаналізувати світовий досвід щодо жіночої форми в інших арміях та звернути увагу на типи фігур, щоб на перших етапах індивідуально підбирати одяг жінкам.

У ЗСУ разом із добровольцями територіальних громад сьогодні служать близько 57 тисяч жінок. З них близько 32 тисячі перебувають у зоні бойових дій.

Число військовослужбовиць у Збройних силах України збільшилося вдвічі з 2015 року. З 2017-го жінки отримали доступ до майже всіх бойових та офіцерських посад. Утім, їм досі видають чоловічу форму й чоловічу спідню білизну, їм бракує взуття менших розмірів та бронежилетів з урахуванням особливостей жіночої фігури.

Авторка проєкту Arm Women Now депутатка Ірина Никорак розповідає, що першу партію штанів, кітелів і тактичної білизни вже цього тижня передадуть захисницям на безоплатній основі для того, щоб протестувати та переконатися, що форма функціональна й зручна.

Ірина Никорак показує, як чоловічі штани зазвичай сидять на жіночій фігурі (ліворуч), і демонструє нову форму за жіночими лекалами