Публікації
09:40
20 Червня
272

В українських школах з вересня планують запровадити оновлений предмет «Інформатика»

Публікації

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, чого навчатимуть в рамках оновленої дисципліни.

Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством освіти розпочинає реформу освіти в IT-сфері. З вересня 2021 року планується запровадити у школах оновлений предмет «Інформатика», а через рік його запустять для всіх класів та закладів освіти.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, такі зміни частково пов’язані з тим, що за останній рік виріс попит на українських IT-спеціалістів.

Дітям із 1 класу показуватимуть, як шукати та аналізувати інформацію за допомогою інтернету. Крім того, дітей навчатимуть програмування та основ цифрової грамотності за допомогою гейміфікації та різних ІТ-інструментів. А вчителі більше виконуватимуть роль тьюторів і допомагатимуть їм, – зазначив Федоров.

Він додав, що Мінцифра активно співпрацює з IT-компаніями та МОН, які допомагають втілити реформу.

Наразі ми також працюємо над реформою вищої освіти. Планується скоротити отримання бакалавра до трьох років, дозволити студентам і навчатися, і працювати, – розповів Федоров.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України підтримує ініціативу Президента щодо запровадження уроків медіаграмотності в школах і працює над тим, щоб ці курси ввійшли до базових освітніх програм.

У 2011 році в Україні були започатковані регіональні експерименти з упровадження медіаосвіти. Згодом інформаційно-цифрова компетентність увійшла до десяти ключових компетентностей у межах освітньої реформи.