Публікації
10:45
22 Лютого
286

В Україні з’явився сайт щодо порушень культурних цінностей окупантами в Криму

Публікації

Активісти «Крим SOS» фіксують факти порушень щодо культурної спадщини України російською окупаційною владою. Нині всьо 114 об’єктів внесли у реєстр незаконних археологічних розкопок та руйнації пам’яток в окупованому Криму.

Ці порушення «Крим SOS» візуалізував на онлайн-мапі, передає ZMINA.

На порталі «Порушення проти культурних цінностей у Криму » можна знайти інформацію щодо місця розташування і стану певних історичних об’єктів та їхню історію.

До кожного об’єкта на сайті наявний опис порушення, історична довідка, перелік осіб, які вчиняють порушення, і джерела інформації.

Зокрема, привласнення окупаційною владою українські музеї, архіви, бібліотеки. Переміщення культурних цінностей України на територію Росії та в межах окупованого Криму.

За словами аналітика «Крим SOS» Євгена Ярошенка, руйнацію та знищення об’єктів культурної спадщини наразі особливо видно на прикладі будівництва траси «Таврида» . Також окупаційна влада проводить реставраційні роботи, аби викривити історію Криму і показати його історично російською територією.

На сайті можна переглянути мапу, на якій позначено місця розкопок, та реєстр незаконних переміщень музейних цінностей. 

«Сподіваємося, що він (портал-авт.) допомагатиме в провадженні стійкішої гуманітарної політики на території Криму сьогодні й у майбутньому», – сказала культурологиня Ельміра Аблялімова-Чийгоз.  

Член Експертної мережі Кримської платформи Денис Яшний повідомив, що на сьогодні влада Росії видала близько 990 дозволів на проведення археологічних робіт у Криму.