Публікації
11:29
10 Лютого

В Україні відновили деякі податкові перевірки бізнесу

Публікації

Мораторій на податкові перевірки був виправданий на початку COVID- карантину. Але зараз відсутність контролю з боку держави стає деструктивним не тільки для бюджету, а й для бізнесу. Так у Міністерстві фінансів пояснили «помірковане» надання дозволу на проведення деяких видів податкових перевірок.

Кабмін під час останнього засідання 3 лютого затвердив постанову, якою скоротив строки дії обмежень в частині дії мораторію на перевірки.

Повідомляється, що рішенням Уряду надається дозвіл на проведення перевірок, зокрема:

– тимчасово зупинених та незавершених документальних та фактичних перевірок, що були розпочаті на дату запровадження мораторію;

– документальних перевірок суб’єктів господарювання реального сектору економіки, які за даними аналітичної системи проводять ризикові операції та опрацьовуються у межах роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади;

– документальних перевірок щодо дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями;

– позапланових документальних перевірок, необхідність для проведення яких виникла за результатами розгляду скарг на дії чи бездіяльність контролюючих органів щодо неправомірного нарахування грошових зобов’язань платників податків.

Проте, як запевняють у Мінфіні, заборона на проведення документальних перевірок фізичних осіб підприємців залишається незмінною.

«Мораторій на виконання державою контрольної функції у податковій сфері був виправданий на початку карантинних заходів COVID-19, коли бізнес було майже зупинено у зв’язку з жорстким карантином. Але с кожним днем відсутність контролю за сплатою податків з боку держави стає все більше деструктивним не тільки для бюджету, а й для бізнесу, який працює чесно, – пояснює заступник міністра Світлана Воробей. – Помірковане надання дозволу на проведення деяких видів податкових перевірок – це не збільшення тиску на бізнес, а відновлення можливості забезпечити рівні умови ведення бізнесу для всіх».

Теги бізнес