Публікації
12:59
9 Лютого
306

В Україні вакцинація від COVID-19 розпочнеться наступного тижня

Публікації

В Україні вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 розпочнеться наступного тижня. Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Ми плануємо розпочати вакцинацію вже наступного тижня», – заявив Степанов.

Він нагадав, що плани МОЗ щодо початку вакцинації в лютому-березні 2021 року були озвучені ще у вересні минулого року. Було розроблено і затверджено національний план вакцинації, до роботи над яким долучалися, зокрема, і міжнародні експерти, ВООЗ.

За словами міністра, на першому етапі будуть вакциновані люди з груп ризику за професійною ознакою або за медичними показниками, тобто мають супутні захворювання, або за віком – люди старше 60 років.

Степанов нагадав, що на вакцинацію в держбюджеті на 2021 рік передбачено 3,9 млрд грн. Постачання вакцин в Україну буде здійснюватися кількома шляхами. Так, в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає 8 млн доз вакцини від COVID-19. Перший транш – 117 тисяч доз вакцини BioNTech/Pfizer – Україна має отримати найближчими днями.

Також Україна уклала контракт з китайською компанією Sinovac Biotech на постачання 1,9 млн доз вакцини. Уповноваженим представником компанії Sinovac Biotech на території України є АТ «Лекхім».

Окрім цього, укладено контракти на постачання в Україну 12 млн доз вакцини від COVID-19 виробництва AstraZeneca (Велика Британія та Оксфордський університет) та NovaVax (США), вони виробляються за ліцензійними угодами на потужностях Serum Institute (Індія). Постачання вакцин здійснюватиметься через контракт між Serum Institute та Crown Agents, яка визначена урядом України для закупівлі вакцини проти коронавірусу.