Публікації
16:58
24 Січня
234

В Україні ще в однієї дитини виявили поліомієліт

Публікації

В Україні зафіксували ще один випадок поліомієліту серед дітей. І знову мова йде про Закарпаття.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

«Підтверджено ще один випадок захворювання на поліомієліт у дитини з Закарпаття. У неї зафіксували ослаблення рухової активності м’язів ніг. Зі слів мами, вони відмовилися від вакцинації, тому малюк не був щеплений. Наразі триває епідеміологічне розслідування можливого джерела інфекції», – йдеться в дописі.

У Міністерстві нагадують: ліків від поліомієліту не існує. Єдиним способом захистити дитину від невиліковного паралічу є щеплення.

Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів:
– у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) (ін’єкції);
–  у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) (краплі).

Шести доз вакцини достатньо, щоб у дитини сформувався імунітет до поліомієліту на все життя. Отримати щеплення можна безоплатно у вашого сімейного лікаря чи в найближчій амбулаторії.

Також у МОЗ повідомили, що з 1 лютого в країні стартує  кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Вона відбуватиметься у межах Плану реагування на спалах поліо в Україні.

«План реагування на спалах поліо в Україні, який передбачає 2 етапи:

Етап 1. Кампанія щеплення вакциною ІПВ дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень. Даний етап починається 1 лютого і триватиме три тижні. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування. У межах цього етапу щеплення мають отримати майже 140 тисяч дітей.

Етап 2. У межах якого щеплюватимуть вакциною ОПВ усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Упродовж цього етапу планується охопити до 550 тисяч дітей. Дати проведення будуть оголошені заздалегідь», – пояснюють у міністерстві.

Отримати щеплення можна безоплатно у вашого сімейного лікаря чи в найближчій амбулаторії. »

  • Нагадаємо, в жовтні перший випадок поліомієліту вперше за кілька років виявили на Рівненщині. Там захворіла 1,5-річа дитина. Про хворобу довідалися, коли в малюка з’явився параліч ніг.
  • Згодом випадки поліомієліту виявили також на Закарпатті. Всього у МОЗ називають цифру у 20 дітей, в котрих зафіксували поліо.
  • У календарі профілактичних щеплень передбачені наступні вакцинації:Календар щеплень