Публікації
09:25
27 Грудня
385

В Україні можуть скоротити термін дії ковід-сертифікатів

Публікації

В Україні можуть скоротити термін дії COVID-сертифікатів з 1 року до 9 місяців. 

Про це повідомляють на офіційній сторінці Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України.

Сертифікати вакцинації від COVID-19 в Україні можуть скоротити за терміном дії, за аналогією з багатьма європейськими країнами. Остаточне рішення мають прийняти 10 січня 2022 року.

«У МОЗ очікують офіційного рішення країн ЄС про скорочення термінів дії COVID-документів. Як тільки ЄС винесе таке рішення, Україна наслідуватиме його приклад», — пояснюють в Центрі.

Передбачається, що термін дії сертифіката скоротять з 365 днів до 270. Тобто він буде дійсний для людей, які поїдуть з такими документами в країни ЄС, але в межах того терміну придатності, який кожна країна визначить для себе. А якщо термін дії сертифіката після другої дози складе понад 270 днів, то кордони можна буде перетинати в межах встановлених в кожній окремій країні ЄС обмежень.

Проєкт рішення вже готують, розповіла заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич у коментарі Укрінформу, пише Слово і діло. 

«Його повинна розглянути Національна технічна група експертів з питань імунізації, і далі воно повинна бути схвалене на засіданні штабу з вакцинокерованих інфекцій МОЗ, і відповідно буде нормативно врегульована постановою уряду» — сказала чиновниця.