Публікації
13:17
6 Січня
391

В Україні дозволили вакцинацію бустерною дозою усім повнолітнім

Публікації

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко 6 січня підписав указ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Про це міністр повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

За словами Ляшка, бустерна доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавіруса «Омікрон».

Коли потрібен бустер

Бажаний період введення від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19.

Якою вакциною щепитимуть

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.

Ляшко також нагадав, що після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.