Публікації
16:14
5 Липня
168

В Україні знімають документальний фільм про перший місяць повномасштабного вторгнення росії

Публікації

В Україні тривають зйомки документального фільму «Наперекір усьому» про перший місяць повномасштабного вторгнення росії. Реліз фільму запланований на осінь 2022 року.

Про це Укрінформу повідомив режисер фільму Артем Литвиненко.

За задумом авторів, документальна стрічка продемонструє те, як Україні вдалося не лише зірвати «бліцкриг» від російської армії, яка перевершує українську за кількістю і силою, а й завдати агресору суттєвої поразки під Києвом.

«Пройшовши весь шлях російського вторгнення з півночі на Київ “наживо”, гарячими слідами, розумієш, наскільки нерівними були сили. Як ця атака була відбита? Якою ціною? Це важливі та непрості питання, відповіді на які часто вражають. Кількість знищеного російського озброєння, масштаби боїв і руйнувань, терор проти цивільних. Коли бачиш це на власні очі, то складається картина цієї жахливої війни», – прокоментував Литвиненко.

Команда проєкту вже завершила зйомку першого етапу інтерв’ю у Європі. В ньому взяли участь генерал Бен Годжес, ексголовнокомандувач збройними силами США в Європі; адмірал сер Філіп Ендрю Джонс, екскомандувач Королівського військово-морського флоту Великої Британії; генерал Ондрей Фалковський, у минулому представник Польщі при військовому комітеті НАТО.

«Багато хто вже забув перші дні війни, коли експерти давали Україні 72 години на капітуляцію. Чому вони помилялися? Як ми вистояли? Провідні світові експерти переоцінювали “другу армію світу”? Чи недооцінювали українців? Ми хочемо розібратися», – додав співзасновник OUP, засновник та продюсер Gingers Media Ігор Сторчак.

Також були зафільмовані матеріали з безпосередніми учасниками найгостріших бойових дій першої фази війни.

CGI карти України, що ілюструють перебіг першого етапу війни, допоможуть глядачеві зануритися у перші тижні повномасштабного російського вторгнення та українського опору.

«Війна змінила все, зламала мільйони життів, знищила безліч починань. Цей фільм – наш внесок в осмислення того, що відбувається», – зауважив Сторчак.