Публікації
10:01
20 Червня
198

В Україні заборонили російську музику та книжки

Публікації

Верховна рада України у неділю, 19 червня, ухвалила законопроєкт, який забороняє використання російської музики в громадських місцях та медіа.

Про ухвалення проєкту йдеться на сайті парламенту, цитує Суспільне.

Законопроєкт передбачає:

заборону публічного виконання музики, яку виконує співак чи співачка, які є або були у будь-який період після 1991 року громадянином росії, за винятком колишніх громадян держави-агресора, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають (не мали на момент смерті) громадянства держави-агресора;

️запровадження переліку музичних виконавців росії, які засуджують агресію проти України та визначити механізм його формування;

збільшення до 40 % частки пісень українською мовою на радіо;

збільшення до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач українською мовою;

️заборону на проведення гастрольних заходів, учасниками яких є виконавці, які є громадянами держави-агресора, окрім тих, які внесені до переліку;

️заборона на відтворення в салоні автобусів музики, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів, а на салон – лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів), а також заборону на відтворення музики в салоні таксі без згоди всіх пасажирів.

Нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк повідомив, що парламент також ухвалив законопроєкт, який забороняє імпорт та розповсюдження книг та іншої видавничої продукції з росії, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі.

Згідно з документом, для видань, виданих російською мовою, що ввозяться з інших країн, запроваджується дозвільний порядок ввезення, який досі діяв для видань, що ввозяться з росії.

Крім того, законопроєктом:

Забороняється випуск, ввезення, розповсюдження в Україні книжкових видань, що містять твори авторів – громадян рф. Ця заборона не поширюватиметься на книги, видані в Україні до 1 січня 2023 року.

️В Україні з 1 січня 2023 року книги видаватимуться і розповсюджуватимуться державною українською мовою, мовами корінних народів України і офіційними мовами ЄС.

️Книги іншими мовами можуть видаватися і розповсюджуватися, якщо вони видані мовою оригіналу. Перекладна література має видаватися і розповсюджуватися в перекладах українською мовою або будь-якою офіційною мовою ЄС чи мовою корінного народу України.

Нагадаємо, з 16 липня усі сайти та соцмережі, що діють на території України повинні мати у своєму інтерфейсі українську мову.

Автор: