Публікації
15:43
8 Липня

В Україні вийшов документальний фільм про ЧАЕС «Що, якби це сталося знову?»

Публікації

В Україні вийшов документальний фільм про зону відчуження «Що, якби це сталося знову?». У стрічці експерти розмірковують над тим, що було б, якби Чорнобильська аварія повторилася внаслідок російського військового вторгнення.

Про це повідомляє Детектор медіа.

Внаслідок повномасштабного вторгнення Чорнобильська АЕС була захоплена росіянами з 24 лютого по 31 березня. Вперше з 1986 року Зона відчуження була переведена в режим аварійної готовності.

Персонал станції знаходився в заручниках, військовослужбовців Нацгвардії захопили в полон, на території ЧАЕС знаходились ворожі військові та техніка, проводились обстріли, підривались боєприпаси. Деякий час, внаслідок бойових дій, електростанція не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива. На території Зони відчуження почались лісові пожежі, окупанти не давали можливості їх загасити.

«Крізь ідею фільму проходить думка “а що було б, якби подібна аварія сталася знов?” І наші експерти транслюють відповідні меседжі для усього світу про те, що ядерка – це не іграшка, а серйозна річ, при необережному або зловмисному поводженні з якою можна змінити хід історії людства назавжди», – розповіла президент WiN Ukraine Маргарита Раєць.

Матеріали для проєкту збирали впродовж квітня 2022 року.

За кілька місяців після того, як окупанти покинули Чорнобильську зону відчуження, ситуація покращилася. Територію розмінували, а співробітники АЕС повернулись на місця, але слова експертів про збитки та шкоду, на думку Маргарити Раєць, досі залишаються актуальними.

Документальний фільм можна переглянути у відкритому доступі на ютубі.