Публікації
14:27
17 Травня
217

В Україні остаточно заборонили комуністичну партію

Публікації

Шостий апеляційний адміністративний суд завершив розгляд апеляційної скарги щодо заборони діяльності комуністичної партії на території України і відмовив у її задоволенні. Це означає, що набуло чинності рішення суду про заборону компартії України.

Про це повідомила представниця Верховної Ради у Конституційному суді Ольга Совгиря.

«Через більш ніж шість років після ухвалення т.зв. “закону про декомунізацію” в Україні остаточно заборонено комуністичну партію. “Закон про декомунізацію” (від 09.04.2015 № 317-VIII) був ухвалений Верховною Радою ще в 2015 році, проте ним передбачалось засудження комуністичного режиму і заборона пропаганди його символіки, але питання про заборону комуністичної партії України мав вирішити суд. Окружний адміністративний суд м. Києва постановою від 16 грудня 2015 року у справі №826/15408/15 припинив діяльність КПУ, але це рішення було оскаржено в апеляційному порядку і не вступило в законну силу», – написала Ольга Совгиря.

За її словами, весь цей час комуністична партія України продовжувала існувати і навіть отримувала членські внески, хоча її й усунули від виборчого процесу.

Автор: