Публікації
17:40
12 Липня
149

В Україні хочуть карати бізнес за порушення повітряних тривог

Публікації

Верховна рада отримала проєкт закону №7546, в якому пропонують запровадити покарання для бізнесу за роботу під час повітряної тривоги.

Про це повідомляє Суспільне.

У пояснювальній записці зазначено, що метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації або підприємцем в умовах воєнного стану, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров’ю людей або призвело до загибелі людей.

У проєкті зазначено, що оскільки ціллю російських військових стають об’єкти цивільної інфраструктури, то під час повітряної тривоги повинна бути негайна зупинка роботи закладів з подальшою евакуацією людей.

Проєкт пропонує доповнити Кримінальний кодекс новою статтею та встановити кримінальну відповідальність:

— за порушення вимог у сфері цивільного захисту, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров’ю людей — накладається штраф від 17 000 до 51 000 грн, або порушника засуджують до виправних робіт до двох років, або до обмеження волі строком до трьох років;

— у разі повторного порушення або якщо воно спричинило загибель людей, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 8 років.

Автор: