Публікації
13:17
24 Грудня
1294

Уряд дозволив ФОПам, які живуть в селах, не використовувати касові апарати. Але є умова

Публікації

Уряд звільнив підприємців, котрі займаються роздрібною торгівлею в сільській місцевості, від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Але якщо річний обсяг розрахунків не перевищуватиме 1,085 млн грн.

Відповідне рішення ухвалили в четвер, 23 грудня, на засіданні Кабінету Міністрів, повідомляють на сайті Мінекономіки.

«Рівень доходів підприємців в селах значно менший, ніж в містах, а в умовах карантинних обмежень він ще більше знизився. Витрати на придбання РРО стануть для них додатковим фінансовим навантаженням, що матиме негативні наслідки для бізнесу. В той же час, використовувати програмні РРО, як альтернативу, не всі з них можуть через нерівномірне покриття швидкісним Інтернетом або його відсутність в селах. Тож Уряд вирішив підтримати таких підприємців, щоб вони не закривали бізнес і не звільняли своїх працівників, та надати їм можливість не застосовувати у своїй діяльності РРО», – прокоментувала Перша віце-прем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.

Так, згідно з рішенням Уряду, від обов’язкового застосування РРО звільняють суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів). Але якщо граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не перевищує 167 розмірів мінімальних зарплат. З 1 грудня «мінімалка» зросла до 6 500 грн, тож мова йде про оборот в 1 млн 85 тис. 500 грн на рік.

Нагадаємо, відповідно до Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, повинні застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.

Теги ФОП