Публікації
15:59
20 Червня
205

Парламент ратифікував Стамбульську конвенцію: що це означає

Публікації

Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію щодо запобігання насильству проти жінок, домашньому насильству, а також боротьби з таким явищем.

Про це повідомили народний депутат Ярослав Железняк та Андрій Осадчук, пише Громадське.

«За» проголосували 259 депутатів, проти — 8.

Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про ратифікацію Конвенції 18 червня.

Наприкінці січня 2022-го друга петиція з вимогою ратифікувати документ набрала необхідну кількість голосів, і президент на неї зреагував: пообіцяв, що після доопрацювання МЗС низки документів Конвенцію ратифікує Верховна Рада.

Що передбачає Стамбульська конвенція?

Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписали уже понад 35 країн Європейського Союзу.

Україна була однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її у 2011 році, однак понад 10 років не могла її ратифікувати.

Це перший міжнародний юридично обов’язковий законодавчий акт, покликаний захищати права жінок в усьому світі й у будь-який час — як мирний, так і упродовж війни.

Цей документ встановлює кримінальну відповідальність за насильство проти жінок. Це не лише сексуальне й фізичне, а ще й психологічне, економічне, примусовий шлюб, примусовий аборт або стерилізація, каліцтво жіночих геніталій, «злочини, вчинені в ім’я так званої честі», переслідування тощо.

За даними Національної соціальної сервісної служби України, у 2021 році органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували понад 284 тисячі звернень про вчинення домашнього насильства.

Найбільше звернень про насильство в сім’ї надходило від жінок — 233 210; найчастіше зверталися по допомогу мешканки Києва (36 114 звернень), а також Дніпропетровської (24 174) та Львівської (21 198) областей.

 

Автор: