Публікації
17:31
7 Червня
137

Уряд підтримав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

Публікації

Уряд підтримав законопроєкт, який регулюватиме обіг рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних та промислових цілях, а також науковій та науково-технічній діяльності. Цей законопроєкт розширить доступ пацієнтів до необхідного лікування низки хвороб, зокрема онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ України.

Документом передбачено встановлення контролю над вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів.

МОЗ очікує, що надалі Верховна Рада України підтримає проєкт закону, оскільки медичний канабіс здатен запобігати стражданням пацієнтів та покращити їхнє лікування. Зокрема, він полегшує перебіг понад 50 патологічних станів, зокрема:

Посттравматичних стресових розладів, зокрема отриманих внаслідок воєнних дій.

Неврологічних захворювань. За попередніми висновками медичний канабіс може мати позитивний вплив на лікування хвороби Альцгеймера, хвороби Гантінгтона і синдрому Туретта.

Захворювань травного тракту.

Хронічного болю невропатичного походження.

Як інформують у МОЗ, препарати на основі канабісу застосовуються для полегшення комплексу симптомів у онкохворих, включаючи полегшення болю, розладів харчування, налагодження сну.

У відомстві повідомляють, що ефективним є використання лікарських засобів на основі медичного канабісу у випадку психічних патологій, що виникають внаслідок вживання психоактивних речовин з стимулюючою дією на організм людини, а також для подолання тривоги, посттравматичних стресових розладів та порушення сну.

 

Автор: