Публікації
16:03
10 Січня
233

Українці вже витратили 1 млрд грн, отриманих за вакцинацію

Публікації

За три тижні дії програми вже понад 6,7 млн українців подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. 6,4 млрд грн переказали на рахунки. Понад 1 млрд грн з отриманих коштів українці вже витратили.

Про це йдеться в повідомленні на Урядовому порталі.

Зокрема, за видами витрат найпопулярнішими стали:

  • книжкові магазини – 361 млн грн;
  • кінотеатри – 300 млн грн;
  • театри, концерти та розважальні послуги – 138 млн грн
  • залізничні та авіа пасажирські перевезення – 134 млн грн;
  • спорт – 90 млн грн.

Нагадаємо, програма єПідтримка має стимулювати українців до вакцинації проти COVID-19 та підтримувати ті сектори економіки, що найбільше постраждали від карантинних обмежень: культура, спорт та пасажирські перевезення.

З другої половини січня 2022 року програму розширять – українці, старші за 60 років, зможуть витратити кошти за програмою на придбання ліків.

Відповідно до умов програми, 1000 грн можуть отримати всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Кошти надають на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн (шляхом безготівкового розрахунку через термінал компанії).

На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) українцям мають запропонувати альтернативний офлайн-механізм, який зараз розробляють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі.