Публікації
09:47
19 Квітня
583

Українці все ж можуть виїжджати за кордон за внутрішнім паспортом — Держприкордонслужба

Публікації

Українцям продовжили можливість перетинати кордон за внутрішніми паспортами. 

Про це повідомили у Державній прикордонній службі.

Таке рішення ухвалили, зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт).

“Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі і за внутрішнім паспортним документом, — пояснюють у Держприкордонслужбі. — Це стосується всіх громадян, незалежно від областей, з яких вони прямують”.

Також у ДПСУ нагадують, що виїжджати за межі України дітям, які не досягли 16-річного віку, можна з паспортом громадянина України або свідоцтвом про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).

Водночас Державна прикордонна служба звертає увагу громадян України, що в окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути гостра необхідність наявності закордонного паспорта, що визначено законодавствами країн, де наші краяни планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами. Тому радимо громадянам України враховувати різні ситуації та за можливості оформити собі закордонний паспорт ще до перетину кордону.