Публікації
15:20
27 Липня
339

Українські фільми покажуть на Венеційському кінофестивалі

Публікації

Три українських фільми уперше за 30 років потрапили до конкурсної програми 78-го Венеційського кінофестивалю. Він відбудеться в Італії з 1 по 11 вересня.

До конкурсної програми потрапили кінострічки Валентина Васяновича, Олега Сенцова та Петера Керекеша.

За головну нагороду фестивалю – «Золотого лева» – позмагається новий фільм Валентина Васяновича «Відблиск». Це друга в історії України кінострічка, що візьме участь в основному конкурсі Венеційського бієнале – вперше за 29 років після фільму «Чутливий міліціонер» Кіри Муратової (1992).

У стрічці Валентина Васяновича йдеться про лікаря-добровольця, який повернувся додому з полону і намагається пристосуватися до мирного життя. Він спілкується з колишньою дружиною і  12-річною донькою, яка також травмована смертю близької людини на війні.

Також цьогоріч у цій конкурсній програмі змагатимуться два українські фільми – «Носоріг» Олега Сенцова та «Цензорка» Петера Керекеша.

Робота над стрічкою «Носоріг» почалася ще у 2012 році, але зупинилася через арешт Сенцова російськими спецслужбами у 2014 році та його ув’язнення. У 2019 році, після звільнення Олега Сенцова, робота над проєктом відновилася.

Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував. «Носоріг» створений у копродукції України, Польщі та Німеччини.

Фільм Петера Керекеша «Цензорка» розповідає про історію молодої жінки Лесі, яку засудили до ув’язнення. Вона народила первістка і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та матерями з дітьми. Ця кінострічка  є спільним виробництвом України, Словаччини та Чехії.

Теги кіно