Публікації
11:16
16 Грудня
613

Україна купить у Pfizer 300 тис. курсів ліків для пацієнтів із ковідом

Публікації

Україна підписала договір із компанією Pfizer про закупівлю інноваційних ліків «Паксловід» для амбулаторного лікування хворих із ковідом. Мова йде про 300 тис. курсів.

Про це на брифінгу розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Використання цих ліків, за словами Ляшка, дозволить не допустити ускладень, госпіталізацій, а відповідно – і смертей пацієнтів з груп ризику.

«У листопаді 2021 року виробник оголосив результати клінічних досліджень. Відповідно до результатів, при призначенні препаратів впродовж 3 днів після появи симптомів ковіду, кількість госпіталізацій та смертельних випадків зменшується на 89%. На 85%, якщо лікування почати впродовж перших 5 днів», – пояснив Ляшко.

Міністр наголосив, що Україна наразі вийшла із топ-10 країн із найбільшою захворюваністю на ковід у Європі.

«Захворюваність в Україні вдвічі менша за поточну європейську. Вперше за останні 3 місяці рівень госпіталізації в кожному регіоні опустився нижче граничного значення в 60 осіб на 100 тис. населення. 2 з 3 ковідних ліжок із киснем не зайняті пацієнтами. Загальна зайнятість ліжок із підведеним икснем зменшилася вдвічі – з 70% до 35%», – описує ситуацію в країні Віктор Ляшко.

Київська, Житомирська, Черкаська та Сумська області за індикаторними показниками можуть вийти з зон «червоного» рівня епіднебезпеки. Відповідне рішення вже найближчим часом можуть ухвалити на засіданні комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, Кабмін продовжив дію адаптивного карантину в Україні до 31 березня 2022 року.