Публікації
11:33
22 Липня
430

Україна і Польща будуть протидіяти запуску Північного потоку-2

Публікації

Україна і Польща засудили угоду Німеччини і США про російський газопровід «Північний потік – 2». Їхню спільну заяву опубліковано на сайтах МЗС України та Польщі.

Таке рішення створило додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України і Центральної Європи в цілому. Воно збільшує можливості Росії чинити деструктивний вплив на безпеку в Європі, поглиблює розбіжності між державами-членами НАТО і ЄС, – зазначається в заяві.

Також додається, що Україна та Польща працюватимуть разом зі своїми союзниками, аби протидіяти запуску Північного потоку – 2.

Сполучені Штати пішли назустріч Німеччині й відмовилися від санкцій у зв’язку з будівництвом трубопроводу. При цьому, як заявив представник Держдепу Нед Райс, США як і раніше проти цього будівництва.

Ми розглядаємо його як геополітичний проєкт Кремля, призначений для розширення російського впливу на Європу за допомогою енергоносіїв, і як ресурс, що дозволяє обійти Україну. Ми не приховували, що це погана угода для Німеччини, для України і для Європи,– цитує Прайса газета Wall Street Journal.

Німеччина пообіцяла ініціювати санкції проти Росії в разі агресивних дій Москви щодо Києва.

Теги газ ЄС