Публікації
15:21
26 Липня

Українців, які мають важкі хвороби чи травми, можуть лікувати за кордоном — МОЗ

Публікації

Важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть подати попередню заявку на Програму медичної евакуації.

Для цього на сайті Міністерства охорони здоров’я України в розділі Опитування слід заповнити анкету, повідомляє пресслужба МОЗ.

Далі ви отримаєте зворотний зв’язок.

Заповнити анкету можна за посиланням.

Кожен випадок евакуації окремо розглядатимуть спеціалісти. Підготовка пацієнта зазвичай триває від 3-4 днів до 2 тижнів, МОЗ забезпечує комунікацію з клініками та міжнародними партнерами.

Транспортування та лікування українських громадян у рамках програми медевакуації фінансують міжнародні організації, а також країни, що приймають українців.

Громадяни України, які перетнули кордон після 24.02.2022 року в пошуку прихистку від війни та отримали у цих країнах статус біженців/тимчасового захисту, мають право на безоплатну медичну допомогу на рівні з громадянами цієї країни. За посиланням можна дізнатися більш детально про медичну допомогу в окремих країнах.

Якщо ж пацієнт лікується в Україні, то видатки на лікування фінансує Національна служба здоров’я України в межах Програми медичних гарантій.

Загалом завдяки міжнародній підтримці та взаємодії з партнерами МОЗ вдалося евакуювати вже понад 1 200 українців.

Ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації можна за посиланням.

Автор: ТМЦ. ІНФО