Публікації
12:47
9 Червня
145

Компенсації за збитки українцям покриють із вилучених активів росії – Мін’юст

Публікації

З вилучених у росії активів українці отримають компенсацію за знищене чи пошкоджене окупантами майно внаслідок війни проти України.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства юстиції.

«Якщо говорити про роботу за кордоном – наші успіхи залежать від політичних рішень, які приймаються лідерами західних країн. Поки що на Заході є консенсус щодо заморожування російських активів, громадян і бізнесу країни-агресора. Ця санкційна політика стандартна, але широкомасштабна. Проте, наше завдання – створити такий механізм, щоб ці активи, кошти можна було відбирати і передавати на користь України. Такий механізм напрацьований, доведений до міжнародних партнерів та перебуває на переговорній стадії», – повідомив Денис Малюська.

Як повідомив Міністр юстиції, в Україні юридичні механізми для відібрання активів росії вже створені. Втім, деякі проблеми є і в цьому питанні.

«Ми, як частина європейської спільноти, мусимо працювати за європейськими стандартами, в тому числі і щодо захисту приватної власності. Адже ми розуміємо, що по значних російських активах як тільки ми їх відберемо – почнуться оскарження в міжнародних судах, європейських арбітражах, в Європейському суді з прав людини. І в цих випадках кожен наш крок буде оцінюватися не з точки зору національного законодавства, а міжнародного», – пояснює посадовець.

Він також зазначив, що вже відбулися перші відібрання активів, що стосуються таких компаній як «Сбербанк», «Промінвестбанк». За його ж словами, зокрема саме з цих конфіскованих активів українцям і буде виплачуватися компенсація за зруйноване чи пошкоджене майно. Іншим джерелом фінансування компенсацій будуть державні доходи та допомога міжнародних партнерів. Втім, про це, найімовірніше, йтиметься вже після війни.

Автор: