Публікації
16:45
4 Липня

Українські лікарні вперше отримали рідкісні ліки для дітей із СМА

Публікації

Тринадцять українських лікарень отримали понад 150 флаконів ліків «Spinraza», які називають одною з найдорожчих ін’єкцій у світі. Це один із трьох наявних у світі препаратів, що застосовуються під час терапії дітей зі спінальною м’язовою атрофією (СМА).

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.

Як розповіла заступниця міністра охорони здоров‘я Марія Карчевич, українські лікарні вперше безоплатно отримують ці ліки для дітей з такою рідкісною хворобою.

«Ми не просто отримали дорогі ліки, яких ніколи раніше не було в Україні. Ми отримали найцінніше — можливість зберегти життя дітей, які мають на рідкісні орфанні захворювання. Ми дякуємо донорам, які подарували для наших дітей цей шанс на життя», — прокоментувала заступниця міністра.

Spinraza — це препарат, зареєстрований компанією Biogen (США), який вводять за допомогою ін’єкції. Підтримувальні ін’єкції потрібні пацієнту протягом усього життя.

Як зазначають у відомстві, в Україні понад 200 дітей мають підтверджений діагноз СМА. Одна із рідкісних генетичних хвороб ​​характеризується наростальною м’язовою слабкістю у всьому організмі. З віком вона призводить до порушення опорно-рухового апарату та зрештою приковує хворого до крісла колісного та ліжка.

СМА є найбільш поширеною генетичною причиною смерті дітей. За статистикою, ця хвороба вражає одного-двох немовлят з 10 тисяч новонароджених.

 

Автор: ТМЦ. ІНФО