Публікації
09:47
27 Травня
186

Україна має достатні запаси зерна до кінця року, – радник Президента

Публікації

Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній і світовий попит до кінця 2022 року. 

По це сказав радник Президента України з економічних питань Олег Устенко  в коментарі американському виданню Newsweek, повідомляє Офіс Президента.

Американське видання зазначає, що блокада українських портів окупантами не дає Україні змоги продати надлишок харчової продукції за кордон. До повномасштабного вторгнення росії Україна щомісяця експортувала Чорним морем понад 6 млн тонн зерна.

Радник Президента зауважує, що росія із самого початку планувала блокаду українських портів з метою створення продовольчої кризи у світі, щоб якомога сильніше тиснути на Захід.

«РФ хотіла використовувати серед іншого їжу як зброю», – заявив він.

Як повідомив радник Президента, наразі росія обстрілює будь-які кораблі, які з’являються в Чорному морі. Але якщо в регіоні буде оголошено припинення вогню, українські судна зможуть вийти з зерном із портів.

«Якщо бої припиняться, ми могли б зробити це майже одразу, тому що ми маємо доступ до основних портів. Я вважаю, що єдиний спосіб доправити зерно на світові ринки – це зупинити війну або принаймні припинити всі військові дії в Чорному морі», – наголосив Устенко.

Автор: